طبق ابلاغيه‌ی شرکت ارتباطات سيار ايران از اول ارديبهشت ماه سال ۹۲، شماره‌های ارسال پيامک به دو شاخه‌ی خدماتی و تبليغاتی دسته‌بندی می‌شوند.
شماره‌های خدماتی متعلق به شرکت‌ها، دفاتر و سازمان‌هايی است که پيامک‌هايی با محتوای کلی، مشخص و در محدوده‌ی کاری همان مجموعه برای مخاطبانی شناخته شده که خود درخواست دريافت اين پيامک‌ها را داده‌اند، ارسال می‌کنند و محتوای آن اطلاع‌‌رسانی و ارايه خدمات به افراد داوطلب و شناخته شده است.
هرگونه ارسال پيامک که بدون درخواست صاحب تلفن همراه و بدون اطلاع ايشان صورت گيرد، پيامک تبليغاتی محسوب گشته و ارسال اين گونه پيام‌ها برای مخاطبانی که خود درخواست عدم دريافت اين پيامک‌ها را داده‌اند امکان‌پذير نمی‌باشد.
چنانچه هر يک از شماره‌های فعال در حساب شما دارای کاربری خدماتی باشد، از طريق درخواست خدمات جهت دریافت فایل های مربوطه مراتب را اعلام بفرمایید
شايان ذکر است که اشخاص حقوقی بايد تصوير نامه امضا و مهر شده را بر روی سربرگ شرکت خود ارايه نمايند.

** کاربر گرامی خواهشمنداست توجه بفرمایید اطلاعات اعلام شده با اطلاعات سربرگ نامه تطبیق داشته باشد.
**در صورتی که از هر يک از شماره‌های خدماتی، پيامک انبوه(تبلیغاتی) ارسال گردد، ضمن مسدودشدن شماره، جريمه‌ی نقدی دست‌کم به مبلغ يک‌صد ميليون ريال برای حساب شما منظور خواهد شد. لذا خواهشمند است حساسيت‌های لازم را هنگام تهيه‌ی درخواست خدماتی‌سازی در نظر بگيريد.
** جهت دریافت فرم رفع محدودیت خطوط لطفا با ایمیل SMS@serversms.ir در ارتباط باشید.